петък, 10 декември 2010 г.

Суперхикс с нов клип!

Може би пишем за тяx прекалено често, но това е защото го заслужават. И тъй като текста е забавен, ще пейстна прес-инфото за новия клип на Суперхикс. Enjoy! :)

Суперхикси снимија спот за синглот за Африка

Инструменталната банда Суперхикс известува дека е снимен најновиот спот за песната Африка и моментно е во фаза на монтирање. Спотот е снимен на локации низ градот Скопје и во студиски амбиент, и наскоро премиерно ќе биде прикажан на регионалниот MTV канал, а синглот за Африка уште од 7-ми декември ќе може да го слушнете на брановите на Антена 5 радио, а наскоро на и сите радио-станици.

За продукцијата на песната беше задолжен Гоце Симоноски а спотот е изработен од поголем тим на професионалци. Веќе од следниот понеделник фановите на Хикси ќе можат весплатно да го симнат синглот Африка, ексклузивно од МММ.com.mk!Суперхикс им должат извинување на сите свои фанови, бидејќи пристигнатите снимки од настапот на Пиволенд оваа година не беа искористени во спотот од технички причини.

Истите ќе се искористат за документарецот по повод полнолетството на бендот кој ќе почне да се снима наредната година!
P.S. Суперхикс предвидуваат дека овој сингл ќе доживее ултрапопуларност меѓу масите на Балканот и пошироко, ќе ги симне мегахитовите на Цеца, Јелена, Шако и слични, од радио-листите и ќе ја доживее славата на синглови од типот на Smells Like Teen Spirit (Нирвана) Enter Sandman (Металика), Hey Jude (Битлси), Куќа-посо (Екрем Јевриќ)…


source : http://mmm.com.mk

Няма коментари:

Публикуване на коментар